הגישה הטיפולית שלי

גופינו הוא ביטוי הוליסטי של מי ומה שאנחנו, הוא שער להוויתנו.  יש בו רגש, זיכרונות ומקורות אנרגיה.

כשאני ניגש לסשן טיפולי אני מתמסר למה שהמפגש מביא מתוך כבוד לתכנים המציגים את עצמם, איני מנסה לכפות מהלך ספציפי כזה או אחר, אלא לשמור על נוכחות תוך שימוש בכלים הטיפוליים המתאימים ביותר לאותו הרגע.

החיבור לשדה ההוליסטי הכולל את המנטלי הרגשי והאנרגטי דרך הרובד הפיזי מאפשר עבודה המותאמת למה שמתהווה במציאות ומקנה חשיבות רבה להסכמה לפגוש את מה שנוכח, אפילו מעבר לשימוש בכלי כזה או אחר.

אני מאמין גדול בכוחה של הרכות. זוהי איכות שאני מביא לכל מפגש ומגע בין גוף לגוף. הרכות מאפשרת הקשבה אמיתית ומיכל בטוח בו ההגנות של הגוף יכולות לרדת וניתן להגיע לריפוי ברמה עמוקה.

טיפול בשיטת אילן לב בשילוב גישת רכבות אנטומיות

הטיפול בגישת אילן לב ניגש דרך מערכת השלד ומפרקי הגוף, לדפוסים התנועתיים שהתהוו בגוף המטופל ושואף להמיס אחיזות, לשחרר מאמצים ולפתח אפשרויות תנועה חדשות. בשיטה זו המטפל מניע את גוף המטופל בצורה עדינה ומתוך דיאלוג קשוב, כך שלמעשה התנועה עצמה היא הכלי הטיפולי המאפשר למידה עמוקה המבוססת על הקשר שבין תנועה, אנרגיה וחיים.

 

הניעות מספקות מידע למטפל החש היכן התנועה נחסמת בגופו של המטופל, והן למוח הסנסורי של המטופל אשר 'רושם' את המציאות התנועתית המתרחשת וכן אפשרויות תנועה חדשות במערכת. במהלך הטיפול נתמקד בפירוק התנועות למרכיביהן תוך כדי גילוי והתייחסות לאזורים הסובלים מפגיעה כלשהי, ולאחר מכן בחיבור והנעת כל הגוף כיחידה שלמה.

 

לאחר ניסיון של שנים רבות בחרתי להוסיף בטיפולים את העבודה עם גוף הידע שנקרא רכבות אנטומיות, זוהי עבודה על רקמות הפאשיה באזורים שונים. ההתייחסות לרקמות הפאשיה בצורה ישירה תוך שימוש בכלים המתאימים 'פותחת" את הגוף ומאפשרת להניע את השלד והמפרקים בצורה חופשית יותר.

 

 לאילו בעיות הטיפול עוזר ?

 

 • כאבי גב וצוואר

 • הפגת מתחים ועייפות

 • דלקות מפרקים

 • בלטים ופריצות דיסק

 • פגיעות ברכיים וקרסוליים

 • הקלה על כאבי מיגרנות

הטיפול מתקיים בקליניקה פרטית בחיפה, מרכז הכרמל.

מחיר הטיפול הוא 300 ש"ח לשעה ורבע של מפגש.

הטיפול מתקיים בלבוש מלא.

טיפול במים בשיטת אגוהארה

המים הם האלמנט נותן החיים ומרחב קסום בו כולנו התחלנו את חיינו. המפגש הטיפולי במים מאפשר לנו לחוות מפגש עוטף ומכיל בו הגוף והנפש יכולים לשוב להוויה מימית ראשונית.


הטיפול בשיטת אגוהארה מכוון לחקירה של החוויה המימית מתוך ריקוד משותף. מבחינה תנועתית המים מעניקים חופש מירבי בכל המימדים, ומבחינה נפשית ותודעתית המים מאפשרים לנו לחקור מצבים נפשיים שונים כמו שקט פנימי, יצירת קשר בטוח ועיבוד עמוק של רגשות.


אחד האלמנטים המייחדים שיטת טיפול זו הוא מהלך משותף בו המטפל נכנס למיים עם המטופל, ומתחיל ריקוד תת מימי בו ניתנת למטופל הזדמנות לחוות את האפשרות לנוע בעצמו בשפת התנועה המימית, כך שלמעשה ניתן להסתכל על המפגש כמעין חניכה לתודעת התנועה המימית על כל רבדיה, תנועה שיודעת לעקוף כל מכשול, למצוא את המקום הכי מתאים עבורה ללא מאמץ ולשנות את צורתה בהתאם למצב.


לאילו בעיות הטיפול עוזר ?


 • רגיעה עמוקה

 • בעיות גב ומפרקים 

 • הקלה על כאבי מגרנות

 • שיפור זרימת הדם

 • עיבוד מצבים נפשיים

הטיפול מתקיים בבריכות טיפוליות פרטיות בקרית אתא/אזור חוף הכרמל/פרדס חנה/בית חנניה.

מחיר הטיפול הוא 350 ש"ח לשעה ורבע של מפגש.

דרכי אל עולם הטיפול

את המסע שלי בעולמות התנועה והטיפול התחלתי לפני כשבע שנים בקורס בשיטת אילן לב במקביל ללימודי תנועה הוליסטית בדרך האנזו, משם המשכתי לחקירת גוף הידע הנקרא רכבות אנטומיות ובשנתיים האחרונות התווסף מימד של טיפולים במים בשיטת אגוהארה.

החוט המקשר בין כל הגישות שחקרתי ולמדתי הוא תנועה, זהו הכלי המרכזי אליו נמשכתי ובו אני עובד בצורות שונות.

לאחר מהלך משמעותי של ספיגת ידע מבחוץ החל שלב נוסף של הטמעת הידע וחקירה מחודשת שהתבססה על התרגול האישי – טאי צ'י ומדיטציה, בו מצאתי עומק רב וגילויים ששינו את הדרך בה הבנתי את האופן בו מתרחשת בי התנועה. אינטגרציה זו חידדה את הבנתי בעולם התנועה והגוף האנושי.

השילוב בין הטיפולים על האדמה לבין הטיפולים במים מאפשר למטופל לחוות קשת רחבה של מצבים המשלימים ומרחיבים זה את זה. בטיפולים אנו עוברים תהליך המתחיל במנוחה והתמסרות דרך רמות מעורבות שונות עד לריקוד ותנועה משותפת בהתאם לבחירת המטופל.

בטיפולים ישנה חשיבות לביטוי אותנטי של המטופל ולתחושת המסוגלות שלו לשתף את הגבולות שלו, דברים שמפריעים לו או כל דבר אחר שיכול להפוך את הסשן לנעים ומוצלח יותר.

עבורי היכולת להקל על כאבים ולהביא תחושת נועם וחיות בעזרת מגע ידיי היא זכות שבורכתי בה. אני מזמין אותך להגיע לתהליך תרפויטי בו נשתמש בתנועה ככלי מרכזי להזרמת האנרגיה והעשרת אפשרויות התנועה בגופך.

× צור קשר